
Antické památky? 6.A je má v malíku.
Letošní přírodovědná praktika z fyziky se nesla ve znamení prožitků, výroby vlastních konstrukcí a bádání téměř ve všech oblastech fyziky.
Největším oříškem bylo zhotovení periskopu (optika), opravdu funkční a precizně vyrobený měla jen Tereza S. Výrobu kluzáků (mechanika) zvládli úplně všichni na výbornou, bohužel při soutěži o délku dojezdu kluzáku už všichni tak spokojeni nebyli. Nad očekávání dobře jezdily loďky poháněné mýdlovým roztokem (molekulová fyzika). Zdlouhavá byla výroba magnetu (magnetismus).
Velké oblibě se těšily telefony s neomezeným tarifem volání (akustika).
Jakub B: „Výroba karteziánka mi pomohla pochopit Pascalův a Archimédův zákon. Jen mě mrzelo, že přírodovědná praktika byla jen jednu hodinu týdně. Bylo zábavné vymýšlet pokaždé něco nového.“
Tomáš M.: „Praktika se mi moc líbila. Nejvíce se mi líbilo, jak jsme dělali magnet. Praktika mi pomohla ve fyzice, ale jenom v něčem.“
Nela S.: „Hodiny byly zábavné, poučné, něco se mi hodilo přímo do fyziky.“
Vendula M.: „Za celý rok jsme vyrobili hodně projektů. Mně se nejvíce líbilo povrchové napětí, protože se nám s Kristýnou a Kathryn nejlépe povedlo. Všechny projekty mě moc bavily a bylo zábavné je vyrábět.“
Natálka K.: „Nejvíce se mi líbily zvukové jevy a výroba kluzáku. Periskop se nám s Nelou a Terezou J. moc nepovedl. Některé pokusy mi i pomohly k pochopení jevů ve fyzice. Bavila mě výroba telefonu, jeho šňůru jsme natáhli přes celou dlouhou chodbu. Celá přírodovědná praktika se mi líbila a chtěla bych je mít i příští rok.“
zpracoval učitel F, Petr Vojtek
zpět na seznamAntické památky? 6.A je má v malíku.
Po celém světě se slaví 14.3.
Srdečně zveme budoucí prvňáčky a jejich rodiče na ZÁPIS DO 1. TŘÍDY, který prověhne 7. a 8. dubna 2025 od 13 do 17 hodin
Celkově naše škola obsadila 7. místo, v matematice jsme skončili dokonce 3.